kl. 6 wychowanie fizyczne

   

Witamy w zakładce WYCHOWANIE FIZYCZNE! 

TUTAJ KARTA PRACY

Tydzień 1-7.06.2020r.

W tym tygodniu otrzymaliśmy od Was bardzo mało kart pracy.

Osoby, które do tej pory nie wysłały zaległych zadań-proszę o uzupełnienie tego. Przypominam również, że ocena na koniec roku szkolnego to średnia ocen z pierwszego półrocza oraz co najważniejsze-systematyczna praca podczas nauki zdalnej w drugim semestrze. 

Zadanie 1. 

W tym tygodniu Waszym zadaniem będzie jazda na rowerze oraz bieganie 🙂

A dokładnie: codziennnie staracie się albo przebiec dowolny odcinek trasy-nawet może być to krótki dystans lub wsiadacie na rower. Po zaliczonym biegu/rowerze zapisujecie ilość pokonanych kilimetrów i przenosicie to na karte pracy w danym dniu wykonania ćwiczenia. Oczywiście zbieracie całą ilość kilometrów-jeżeli danego dnia biegacie i jeździcie na rowerze to sumujecie wszystkie aktywności w ciągu dnia.  Możecie również podliczyć wszystkie kilometry i ostateczną liczbę zanotować na karcie.

Waszym wynikiem będzie ilość kilometrów pokonanych od poniedziałku 1 czerwca do soboty 6 czerwca.

Pokonane kilimetry możecie zmierzyć za pomocą aplikacji ENDOMONDO lub innych.

Zadania dodatkowe. 

Zadania dla chętnych, ale oczywiście zachęcam do wykonania tych zadań przez wszystkich.

Zadanie 1. 

Zadanie 2. 

Zadanie 3. 

Nagrania dzięki uprzejmości Pana Łukasz Błaszczyka. 

Tydzień 25-31.05.2020r. 

W tym tygodniu  Waszym zadaniem będzie wykonanie TESTU ZUCHORY. 

W prezentacji znajdują się informację dotyczące na czym ten test polega.

Każdy z Was ocenia indywidualny poziom sprawności fizycznej! 

Do wykonania macie próby sprawdzające:

-skoczność,

-szybkość, 

-siłę ramion, 

-gibkość,

-wytrzymałość,

-siła mięśni brzucha. 

Wszystkie próby opisane są w prezentacji. Do siły ramion potrzebujecie drążka. Wiem, że większość z Was nie posiada w domu takiego sprzętu, jednak mocno wierzę w Waszą kreatywność. Pamiętajcie, aby podczas ćwiczeń dbać o bezpieczeństwo! 

Za każde ćwiczenie uzyskujecie punkty, którę są rozpisane w tabelkach pokazanych na prezentacji. Na koniec testu proszę o podliczenie punktów i zanotowanie ich na karcie pracy! Test możecie podzielić na kilka dni lub wykonać go w ciągu jednego dnia. 

Prezentacja: Indeks sprawności fizycznej Zuchory

POWODZENIA!!! 

 

Tydzień 18-24.05.2020r. 

Zakończyliśmy 7 tydzień zadań podczas nauki zdalnej. Zbliża się czas wystawiania ocen proponowanych. Dlatego chcemy, abyście na spokojnie nadrobili wszystkie zaległości z wychowania fizycznego. W tym tygodniu nie będziecie mieć zadanych żadnych obowiązkowych zadań z WF. Jednak osoby, które do tej pory nie wysłały wszystkich kart pracy-są zobowiązani przesłać je do końca tego tygodnia tj. 24 maja.  Osoby które do tej pory pracowały systematycznie mogą skupić się na innych przedmiotach oraz wykonywać zadania, które do tej pory były umieszczane na stronie. 

Jeżeli nie jesteście pewni swoich zaległości-prosimy o informację przez mobiDziennik. Przekażemy Wam jakich kart od Was nie otrzymaliśmy z konkretnymi zadaniami.

Jest wiele osób, które mają spore zaległości, dlatego prosimy o nie lekceważenie tego.

Tydzień 11-17.05.2020r. 

Zadanie 1. 

Pierwsze zadanie jakie będziecie mieć do wykonania w tym tygodniu to trening mięśni brzucha. Poniżej na filmie przedstawionych jest kilka ćwiczeń. Waszym zadaniem będzie wykonać każde ćwiczenie w ilości 10 powtórzeń/3 serie. Czyli cały układ ćwiczeniń wykonujecie 3 razy. Zachęcam do wykonywania tych ćwiczeń częściej 🙂

Zadanie 2. 

Poniżej znajdują się 3 nagrania ćwiczeń ogólnorozwojowych oraz ćwiczeń z piłką. Waszym zadaniem jest wybrać dwa z trzech zamieszczonych filmów i wykonać ćwiczenia przedstawione na nagraniu. Zachęcam oczywiście do wykonania wszystkich ćwiczeń! 

Materiały dzięki uprzejmości klubu piłkarkiego FLAUTA GDYNIA LADIES. 

Zadania dodatkowe. 

Proszę o przeczytanie krótkiej prezentacji na temat nawadniania. Jest to bardzo ważna rzecz dla naszego organizmu. W materiale jest dużo ciekawych i przydatnych informacji. 

Dodatkowo możecie również wypełnić krótkie quizy odnośnie dyscyplin oraz postaci sportowych. 

Jak się nawadniać

https://wordwall.net/pl/resource/2057254/quiz-postacie-sportowe-dla-klas-1-2

https://learningapps.org/display?v=pf6tn5sot20&fbclid=IwAR0oHE-ny6IsOXLv-BPDzXvbfU2g-dMRqNz8gOQXP1Rmkj71iAgTtgihOoQ

Tydzień 4.05-10.05.2020r. 

Przypominam, że za każdą karte pracy uzyskujecie plusy. Po uzbieraniu odpowiedniej ilości plusów, otrzymujecie ocenę. Za brak pojedyńczej karty otrzymujecie „BZ”. Dlatego bardzo ważne, abyście oddali każdą karte pracy z danego tygodnia, później pod koniec roku szkolnego będzie to weryfikowane i będzie miało wpływ na ocene końcową. 

Cały czas możecie wysyłać nam filmy oraz zdjęcia z aktywnego spędzania czasu, własnych treningów oraz zdrowych posiłków!!! 

Zadanie 1.

Rozgrzewka. 

Proszę o wykonanie krótkiej rozgrzewki. Poniżej na filmie macie przykładowe ćwiczenia. Można oczywiście wykonać rozgrzewke indywidualnie według znanych ćwiczeń. 

Zadanie 2. 

Ćwiczenia z butelkami. 

Każdy z Was przygotowuje sobie dwie butelki. Ja wykonywałam ćwiczenia z butelkami wody 1.5L. Wy możecie ćwiczyć z mniejszymi butelkami-0.5L/1L. 

Każde ćwiczenie wykonujecie od 5-8 powtórzeń.

Zadanie 3. 

Ćwiczenia z piłką.

  1. Wykonaj ćwiczenia zgodnie z filmem umieszczonym poniżej
  2. Każde ćwiczenie wykonaj po 30 sekund.
  3. Jeżeli masz siły możesz wykonać ten trening ponownie 🙂 
  4. Jeśli nie masz w domu piłki wykorzystaj poduszkę lub rolkę papieru toaletowego

 

ZADANIA DODATKOWE

Poniżej znajdują się filmy z układami tańca oraz ćwiczenia z piłki nożnej. Każdy z Was wybiera film i stara się wykonywać układ i ćwiczenia, jakie występują w filmie.
Zachęcam oczywiście do zobaczenia wszystkich filmów  i dobrej zabawy!

 

 

 

Tydzień 27.04-2.05.2020r. 

Mija kolejny tydzień ćwiczeń. Część z Was z realizowanych zadań ma już wystawione oceny. Reszta nadal zbiera potrzebne plusy. Uczniowie, którzy nie wysłali jeszcze WSZYSTKICH kart pracy, proszeni są o ich wysłanie, tak szybko jak to możliwe. Jest to warunek uzyskania oceny z WF.

 

Zachęcam również do korzystania z filmów i ćwiczeń, które były zamieszczane na stronie w poprzednich tygodniach. Można z nich korzystać cały czas. 

W tym tygodniu macie tylko jedno zadanie obowiązkowe! 

Zadanie 1. 

W tym zadaniu zagracie w „STATKI”. W poniższym linku znajdziecie podstawowe przepisy gry.

https://www.edziecko.pl/rodzice/7,79361,25165591,gra-w-statki-na-czym-polega-ta-towarzyska-gra.html

Do gry możecie zaprosić rodziców, rodzeństwo, a nawet znajomych. Jak zobaczycie na filmie, pomysłodawcą gry ze zmienionymi przepisami był Pan Łukasz Błaszczyk, który zagrał ze mną :). Kto wygrał? Zobaczcie koniecznie na filmie! 

Poniżej plansze do gry w wersji „pustej” oraz tej już wypełnionej przeze mnie oraz Pana Łukasza Błaszczyka. 

Gra-w-statki-na-lekcje-w-f – wersja PDF. 

Plansze do gry można jak najbardziej zrobić samemu ręcznie na kartce papieru.

Proszę o obejrzenie całego filmu na YouTube. Tam znajduje się również wyjaśnienie dokładnego wykonywania ćwiczeń, zasady gry ze zmienionymi przepisami oraz forma połączenia się z rówieśnikami, aby razem zagrać.

 

Zadanie 2-DODATKOWE.

W zadaniu dodatkowym ciekawa prezentacja, która może Was zaskoczyć. Zawiera ona najdziwniejsze dyscypliny sportu na świecie. Prezentacja jest bardzo przejrzysta i zawiera wiele ciekawostek. 

Zapraszam do zapoznania się z nią.

Najdziwniejsze dyscypliny sportowe

Tydzień 20-25.04.2020r.

Wszystkim tym którzy jeszcze nie dosłali kart pracy przypominam, aby zrobić to tak szybko jak to możliwe. Część z Was nadrobiła zaległości, z czego się bardzo cieszymy. Dla ułatwienia poniżej wstawiam jeszcze raz KARTĘ PRACY. 

 

KARTA PRACY

 

W tym tygodniu przygotowaliśmy dla Was 3 zadania obowiązkowe oraz jedno zadanie dodatkowe, dla chętnych. 

Zadanie 1. 

Proszę o przygotowanie 5 pojedynczych skarpet. Dokładne wyjaśnienie ćwiczenia znajduję się poniżej w filmie. 

 

Zadanie 2.  

Do wykonania będziecie mieli drabinkę koordynacyjną. Na pierwszym filmie wyjaśniam jak samemu można ją stworzyć. Natomiast na drugim znajdują się przykładowe ćwiczenia. Oczywiście liczymy też na Waszą kreatywność. Jeżeli znacie jakieś ćwiczenia, które chcecie wykonać na tej drabince to śmiało możecie je przećwiczyć. 

Zadanie 3. 

Wielu z Was spodobała się gra SPORTOPOLY, więc wrzucamy ją ponownie. Jednak teraz w pliku PDF tak, aby każdy z Was miał możliwość jej pobrania i wydrukowania. W grę można zaangażować całą rodzinę. 

SPORTOPOLY-1

 

Zadanie CHALLENGE. 

W zadaniu dodatkowym mamy dla Was wyzwanie. Waszym zadaniem będzie wykonać padnij-powstań/burpees. Jednak codziennie będziecie wykonywać o 2 powtórzenia więcej niż w dniu poprzednim. Więc:

Poniedziałek-5 powtórzeń,

Wtorek-7 powtórzeń,

Środa-9 powtórzeń,

Czwartek-11 powtórzeń,

Piątek-13 powtórzeń,

Sobota-15 powtórzeń. 

Szczegóły na poniższym filmie. 

 

Miłej pracy w tym tygodniu i powodzenia podczas ćwiczeń! 🙂 

 

Tydzień 15-18.04.2020r. 

Na początku przypominam o dostarczeniu przez MobiDziennik zaległych KART PRACY.

Bez zmian pozostaje zadanie na temat zdrowego śniadania. Wszystkich chętnych zawodników zapraszam do wysyłania nam zdjęć przygotowanych przez siebie posiłków. Do tej pory otrzymaliśmy bardzo apetycznie i przede wszystkich zdrowo wyglądające śniadania. Jesteśmy bardzo dumni, że zdrowo się odżywiacie. Trzymać tak dalej!!!!! 🙂 

Z powodu przerwy świątecznej i dużych zaległościach w przesyłaniu kart pracy, ten tydzień będzie bez obowiązkowych zadań do realizacji. Osoby, które wysłały wszystkie kart, mają zaliczone zadania. Uczniowie którzy tych kart nie oddali, czekamy na nie do 18.04.2020r. (sobota), do godziny 23:59.

Poniżej dla osób chętnych zadania dodatkowe. 

Jeżeli je zrealizowałeś pochwal się tym przez mobiDziennik. Wysyłając nam krótką informację 🙂 

  1. Prezentacja na temat wad postawy oraz przykładowe ćwiczenia profilaktyczne.

WADY POSTAWY-PREZENTACJA

      2. Gra planszowa dla całej rodziny. 

Tydzień 6.04-14.04.2020r.

KARTĘ PRACY ODDAJECIE PO ŚWIĘTACH!! 14.04.2020r. do godziny 23:59 we wtorek.

 

Zadanie 1.

Na początku wykonujecie od 6-8 ćwiczeń z ruletki. Po wykonaniu ćwiczeń rozgrzewających przechodzicie do części drugiej czyli ćwiczeń wzmacniających. 

https://wordwall.net/pl/resource/907905/wf/wf-rozgrzewka

Ćwiczenia wzmacniające. Poniżej znajdziecie film, na którym pokazane są ćwiczenia wzmacniające. Przed rozpoczęciem ćwiczeń należy przygotować od 8-10 przyborów małej wielkości np. papier toaletowy, krem do rąk, piłka do tenisa, książka itd. Każde ćwiczenie wykonujecie od 10-15 powtórzeń lub jeżeli jest to ćwiczenie typu PLANK/DESKA- 30 sekund. 

 

Zadanie 2. W zadaniu drugim wykonacie ćwiczenia mobilizacyjne. Potrzebujecie do tego kij. Może to być kij od miotły, mopa lub laska gimnastyczna jeżeli ktoś z Was taką posiada. Ćwiczenia wykonujecie w wolnym i spokojnym tempie. Starajcie się wykonywać to bardzo dokładnie. Każde ćwiczenie wykonujecie od 10-15 powtórzeń. 

Zadanie 3. Proszę o zapoznanie się z  krótkim filmem ilustrującym czym jest tętno oraz jak się je mierzy. Każdy z Was ma za zadanie wykonać minimum jeden pomiar tętna. 

Zadanie 4. Proszę o zapoznanie się z materiałami dotyczącymi biegów sprinterskich, skipów, wieloskoków oraz przekazywania pałeczki sztafetowej. 

a) Skipy, wieloskoki:

b) Przekazywanie pałeczki sztafetowej: 

c) Bieg sprinterski: 

Zadanie DODATKOWE:

Zachęcamy do udziału w zadaniu dodatkowym. Każdy kto chce pokazać nam swoje zdrowe śniadanie, przygotowane samodzielnie lub razem z członkami rodziny, może wysłać zdjęcie poprzez MobiDziennik. 

POWODZENIA !!!! 

Tydzień 30.03-4.04.2020r. 

Od dnia jutrzejszego zaczynamy już wypełnianie kart pracy. Wszystkie zasady i przykład ich wypełnienia znajduję się na dole strony.

W tym tygodniu wykonamy trzy zadania praktyczne oraz jedno teoretyczne w formie filmu na YouTube.

Przypominam, że karty pracy oddajemy po każdym tygodniu w sobotę do godziny 23:59. 

TUTAJ  KARTA PRACY

Zadanie 1. Gra planszowa-ćwiczenia ogólnorozwojowe. Gra zarówno dla jednego zawodnika, jak i całej rodziny. Wykonując poszczególne zadania ogólnorozwojowe dotrzesz do mety. 

Gra planszowa format PDF 

Zadanie 2. Poniżej znajduję się ABECADŁO GIMNASTYCZNE. Waszym zadaniem jest wykonać od 10-15 powtórzeń każdego ćwiczenia.  To od Was zależy ile tych powtórzeń wykonacie. Całe ABECADŁO wykonujecie jeden raz. 

A – PAJACYKI

B – BRZUSZKI

C – KOŁYSKA NA BRZUCHU

D – POMPKI

E – PRZYSIADY

F – WYPADY NÓG W TYŁ

G – WYMACH NÓG W PRZÓD PO PRZEKĄTNEJ

H – SKŁONY BOCZNE W STANIU

I – SKRĘTY TUŁOWIA W STANIU

J – SKIP A W MIEJSCU

K – PODSKOKI W MIEJSCU, CO TRZECI PODCIĄGAMY KOLANA PRZY WYSKOKU DO KLATKI PIERSIOWEJ

L – W KLĘKU PODPARTYM NAPRZEMIENNE WYMACHY NÓG

Ł – W PRZYSIADZIE PODPARTYM WYRZUTY NÓG W TYŁ I PRZÓD

M – W PRZYSIADZIE PODPARTYM NAPRZEMIENNE WYRZUTY NÓG W TYŁ

N – SKIP C W MIEJSCU, UDERZENIA PIĘTAMI O POŚLADKI

O –  W SIADZIE ROZKROCZNYM DOTYKAMY GŁOWĄ NA PRZEMIAN LEWEGO I PRAWEGO KOLANA

P – LEŻENIE PRZEWROTNE

R – NOŻYCE W LEŻENIU TYŁEM

S – KLASKANIE POD KOLANAMI W SIADZIE RÓWNOWAŻNYM

T – ROWEREK W LEŻENIU TYŁEM

U – WYPROST RĄK Z LEŻENIA PODPARTEGO. NIE ODRYWAMY BIODER

W – W STANIU PODSKOKI Z OBROTEM 360° W LEWE I PRAWO

Z – W STANIU SKŁONY DO LEWEJ I PRAWEJ NOGI

Zadanie 3. Poniżej znajduję się opis ćwiczeń. Ćwiczenia wykonujecie w odpowiedniej dla siebie wersji. Całość trwa od 15-20 minut. 

Opis ćwiczeń.

 

Zadanie 4. Proszę obejrzeć krótki film na temat zdrowego odżywania. W filmie głównym tematem jest żywienie, jednak nie zapominajmy aby codziennie wplatać między posiłki również aktywność fizyczną. 

Zadania. Tydzień 25-29.03.2020r.

TEN TYDZIEŃ ZADAŃ NIE WYMAGA WPISYWANIA ICH REALIZACJI  NA KARTĘ PRACY. 

  1. Zadanie 1
  2. Zadanie 2. Gra planszowa (ruchowa)
  3. Zadanie 3

ZADANIE 1: Jest to rozgrzewka składająca się głównie z ćwiczeń ogólnorozwojowych, taką rozgrzewką będziecie zaczynać każdy nowy tydzień zadań oraz będzie Was przygotowywała do części głównej założonego tematu na dany tydzień.

ZADANIE 2: Gra planszowa. Należy przygotować kostkę do gry i razem z członkami rodziny bawić się aktywnie w grę, w której zawarte są ćwiczenia oraz elementy zdrowego odżywiania. W taką grę możecie bawić się każdego dnia.

ZADANIE 3: Ćwiczenia z piłką do tenisa lub skarpetką. Ćwiczenia wykonujcie powoli oraz dokładnie. Duża część to ćwiczenia koordynacyjne, więc ważne jest skupienie.

ZADANIE DODATKOWE: Jeżeli ktoś z Was chce podzielić się z nami swoimi postępami oraz tym jak wykonuje ćwiczenia, można za ZGODĄ RODZICÓW wysłać zdjęcia lub nagrania z tego jak aktywnie spędzacie czas w domu. Zdjęcia oraz filmy przesyłacie do mnie na MOBIDZIENNIK.

PAMIĘTAJCIE, ABY W KAŻDYM ĆWICZENIU DBAĆ O BEZPIECZEŃSTWO I POPRAWNE WYKONYWANIE ĆWICZEŃ ! DBAJCIE O SWOJE  ZDROWIE !!!

 

____________________________________________________________________________________________________________

Zgodnie z rozporządzeniem, od 25 marca rozpoczynamy kształcenie w wersji online. Wiemy że jest to dla Was nowa forma nauki, jednak postaramy się abyście czerpali z niej dużo wiedzy, a przede wszystkim podnosili swoją aktywność fizyczną.

Na tej stronie będą się pojawiały zadania z wychowania fizycznego. W większym stopniu będą to zadania praktyczne, czasami pojawią się zadania teoretyczne w formie filmów, podcastów, nagrań, wywiadów oraz materiałów na temat zdrowego odżywania. Będą również zadania dodatkowe dla chętnych.

Poniżej umieszczona jest tabelka-wzór. W takiej formie będziecie nam przedstawiać wykonanie poszczególnych zadań.

UWAGA! 

Wykonanie zadania będzie wymagało podpisu rodzica/opiekuna prawnego. Potraktujcie te ćwiczenia jako oderwanie od nauki i komputera. Wierzymy w Waszą uczciwość, dlatego nie wymagamy potwierdzenia wykonania poszczególnych zadań nagraniem czy zdjęciem. 

PAMIĘTAJCIE!

Jesteśmy codziennie do Waszej dyspozycji. Gdyby ktoś z Was potrzebował pomocy, miał pytania odnośnie konkretnego ćwiczenia lub chciał się pochwalić dodatkową aktywnością wykonaną poza narzuconymi przez nas zadaniami, chętnie się o tym dowiemy! 🙂

PLIK KART PRACY DO POBRANIA I WYDRUKU: 

 

KARTA PRACY

 

PRZYKŁAD WYPEŁNIANIA KARTY:

 

Tydzień ……………  1 …………………. (tu wpisujemy numer tygodnia naszych ćwiczeń. Przykładowo pierwszy tydzień to: 1. Kolejny tydzień, będzie miał 2)

Data ……25.03 do 28.03.2020 r.   (tu wpisujemy daty od do które znajdują się w danym tygodniu ćwiczeń)

Imię ……Jan …………………………  ( imię ucznia )

Nazwisko…Kowalski……………. ( nazwisko ucznia )

Klasa……………4A ………………….. ( klasa ucznia )

Zadanie nr 1, nr 2,nr 3lub nr 4 Podpis Rodzica/ Opiekuna prawnego potwierdzający wykonanie zadania Zadanie dodatkowe (co zostało zrobione i w jakim wymiarze czasowym Podpis Rodzica/ Opiekuna prawnego potwierdzający wykonanie zadania
Poniedziałek Poszedłem z psem na spacer-30min. W tym miejscu podpis rodz./opiek.
Wtorek Zad. 2 godz. 11.00 do 11.45 W tym miejscu podpis rodz./opiek.
Środa
Czwartek Zad. 4, godz. 10.00 do 10.45 W tym miejscu podpis rodz./opiek. Przeczytałem informacje na temat zdrowego żywienia. W tym miejscu podpis rodz./opiek.
Piątek Zad. 3, godz. 16.00 do 16.45 W tym miejscu podpis rodz./opiek.
Sobota Zad 1, godz. 09 do 09.45 W tym miejscu podpis rodz./opiek. Wykonałem trening video – 40 min W tym miejscu podpis rodz./opiek.

 

OBJAŚNIENIA:

– Każdy uczeń będzie miał na dany tydzień do wykonania cztery zadania z wychowania fizycznego. Zadania może on zrealizować dowolnym czasie między poniedziałkiem, a sobotą i w dowolnej godzinie. Zadania na zdobywanie +,,plusów’’ z obowiązkiem wypełniania kart pracy rozpoczną się od 30.03.2020r.

– Uczeń sam decyduje kiedy mu jest najwygodniej wykonać określone zadanie. Wykonanie zadania wpisuje do tabelki, która stanowi kartę pracy.

– Każde jedno wykonane zadanie musi być potwierdzone własnoręcznym podpisem rodzica/opiekuna prawnego ucznia. Tylko rodzic weryfikuje, czy zadanie zostało wykonane przez ucznia.

– Jedna tabelka (jak na przykładzie) jest przeznaczona na jeden tydzień zadań. Uczeń co tydzień wysyła wypełnioną tabelkę.

– Tabelkę należy wydrukować lub stworzyć własnoręcznie (za pomocą ołówka i linijki) na kartce A4. Wypełnioną tabelkę należy przesłać (robiąc zdjęcie JPG. lub skan PDF.) jako załącznik przez mobidziennik do nauczyciela W-F, a w temat wiadomości wpisując kolejno: Klasę, Nazwisko i Imię, Tydzień wykonania zadania (np. 1, 2, 3, itd.). Ostateczny termin przesyłania każdorazowo wypełnionej tabelki mija w sobotę na koniec tygodnia wykonywanych zadań do godzinie 23.59.

UWAGA!!! Tabelki (Karty pracy) wypełniamy od 30 marca 2020r. Do tego czasu nie ma obowiązku wypełniania kart pracy.

– Kolejność wykonywanych zadań oraz godzina jest dowolna i zależy od możliwości i sposobności ucznia.

– Zadania do wykonania będą pojawiały się zawsze na stronie internetowej www.sp54online.pl w zakładce przedmiotu i danej klasy. Zadania będą dostępne od początku danego tygodnia zadań tzn. w każdy poniedziałek.

 Obowiązkiem ucznia jest wykonanie 4 (słownie: czterech) zadań głównych w każdym tygodniu. Wyjątek stanowi pierwszy niepełny tydzień, gdzie nie przyznajemy plusów. Za wykonanie każdego zadania uczeń otrzyma + ,,plusa’’. Jeśli uczeń wykonana jakieś zadanie dodatkowe, to może je wpisać również w tabelkę i wówczas otrzyma dodatkowego + ,,plusa’’. Uczeń za dodatkowe zadania może otrzymać maksymalnie 3 (trzy) + ,,plusy” w danym tygodniu.

Czyli sumując maksymalnie w danym tygodniu uczeń może otrzymać 4 ,,plusy’’ za zadania główne i 3 ,,plusy’’ za zadania dodatkowe,  czyli razem 7 +,,plusów’’.

– Za uzbieranie 10 (dziesięciu) + ,,plusów’’ Uczeń otrzymuje ocenę 6 (celującą). W przypadku jeśli uczeń nie wykonana, któregoś zadania ( potwierdzeniem wykonania zadania jest podpis rodzica/opiekuna prawnego i przesłanie wypełnionej tabelki przez system mobidziennik w terminie, nie otrzyma on w danym tygodniu + ,,plusa” za zadanie, którego nie wykonał.

– Zadania zazwyczaj będą składać się z ćwiczeń ruchowych. Jedno z zadań może dotyczyć aspektu wychowania zdrowotnego, w którym będzie należało wysłuchać lub obejrzeć materiał dołączony do zadania.

– Uczeń ma możliwość kontaktu z nauczycielem przez system mobidziennik w godzinach od 8.00 do 13.00 od poniedziałku do piątku.

– Dopuszcza się przesłanie zdjęcia z wypełnioną tabelką do jednego dnia po terminie. Lecz tylko po uargumentowaniu przyczyny dla której we właściwym terminie było to niemożliwe.

– Sobota została dodana jako dzień możliwy do wykonania zadania. Ze względu na obowiązki uczniów na innych przedmiotach oraz możliwość współuczestniczenia rodzica w zdaniu dodatkowym (np. spacer lub marszobieg w terenach leśnych). Natomiast tak jak wyżej wspomniano. Uczeń sam wybiera dzień wykonania zadania. W jednym dniu można wykonać, tylko jedno zadanie główne i jedno dodatkowe.

– Zadania główne będą na kilkanaście minut, tak by przygotowanie do zadania i odpoczynek po nich nie zajmowały więcej czasu niż 30 min.

 

Ze sportowym pozdrowieniem

Katarzyna Sikora

Mirosław Wołoszyn

Nauczyciela Wychowania Fizycznego